Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետը շնորհավորել է վարչապետին ԱԺ ընտրություններում ՔՊ-ի հաղթանակի առիթով
Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետ Ռոբ Յետտենը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին 2026 թ. խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաղթանակի առիթով, որում ասված է.
«Ցանկանում եմ շնորհավորել Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում հաղթանակի առիթով։ Այս արդյունքները հստակ հաստատում են նրա կողմից որդեգրված տարածաշրջանային խաղաղության, կապակցվածության և ԵՄ-Հայաստան համագործակցության ընդլայնման օրակարգը։
Նիդերլանդներն աջակցում է Հայաստանին, քանի որ այն ակտիվորեն աշխատում է մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության և օրենքի գերակայության առաջխաղացման ուղղությամբ»»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում գրել է նա։

Dutch prime minister congratulates Armenian premier on Civil Contract’s victory in parliamentary elections
Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands Rob Jetten has congratulated Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the victory secured by the Civil Contract party in Armenia’s 2026 parliamentary elections.
“I want to congratulate Nikol Pashinyan on his electoral victory. These results are a clear endorsement of his agenda of regional peace, connectivity, and increased European Union–Armenia cooperation. The Netherlands supports Armenia as it actively works to advance human rights, democracy, and the rule of law,” he wrote on his X account.