ՀՀ Նախագահը Վլադիմիր Պուտինին շնորհակալություն է հայտնել Պերմյակովի գործը հայ իրավապահներին հանձնելու համար
ՄՈՍԿՎԱ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Մոսկվայում ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ շնորհակալություն է հայտնել Գյումրիում Ավետիսյանների 7 հոգանոց ընտանիքին սպանած ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովի գործը հայ իրավապահներին հանձնելու կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստին», ՀՀ Նախագահը մասնավորապես ասել է. «Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Ձեզ, Վալերի Պերմյակովի գործը հայ իրավապահներին հանձնելու համար»:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել էին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, կանդրադառնան քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցությանը, մտքեր կփոխանակեն ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունից հետո ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակներում համագործակցությանը վերաբերող հարցերի և հետագա ծրագրերի շուրջ:

Armenia’s President expressed gratitude to Vladimir Putin for transferring Permyakov’s case to Armenia
MOSCOW, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia, Serzh Sargsyan, expressed gratitude to the President of the RF, Vladimir Putin, for transferring the case of Valery Permyakov, who had killed the 7 members of the Avetisyans family in Gyumri, to Armenian law enforcement bodies. “Armenpress” reports, citing “Ria novosti”, the President of Armenia particularly said, “I wish to express my gratitude for transferring the case of Valery Permyakov to Armenian law enforcement bodies”.
As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Mass Media of the President’s Staff of the Republic of Armenia, the Presidents of the two countries will discuss a wide range of issues of bilateral interest and will touch upon issues of political, economic, and humanitarian partnership as well as issues connected with Armenia’s membership to EAEU.