Հայկական կողմը կորուստներ չունի. ՊՆ-ն հորդորում է չտրվել Ադրբեջանի քարոզչական սադրանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԼԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակառակորդը, հուլիսի 24 -ի երեկոյան ժամը 19-ից սկսած, կրկին շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի ռեժիմը հատկապես Արցախի սահմանին և Տավուշի մարզում: Կրակոցները շարունակվել են ողջ գիշեր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ պաշտպնության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կատարված գրառմամբ տեղեկացնում է,որ կրակել են ինչպես մեծ տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այնպես էլ 60 և 82 միլիմետրոնոց ականանետերից: Ընդհանուր առմամբ, խախտումների քանակը գերազանցում է 160-ը: Հայկական զինուժի ստորաբաժանումները պատասխան կրակ են բացել ըստ անհրաժեշտության և հակառակորդին պատճառել կորուստներ ու վնասներ: Հայկական կողմը կորուստներ չունի: Այժմ սահմանին հարաբերական անդորր է:
Ի դեպ, ադրբեջանական քարոզչամեքենան արդեն մի քանի օր է՝ ստահոդ լուրեր է տարածում սահմանային իրավիճակի մասին: «Հորդորում ենք չտրվել նման սադրանքներին եւ հիմնվել միայն հայկական կողմի պաշտոնական տեղեկատվության վրա: Մենք ադրբեջանական քարոզչության մասին ավելի մեծ կարծիք ունեինք»,-գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Armenia has no casualties: MoD calls not to give in to Azerbaijan’s provocations
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS: From 19:00 in the evening of July 24, the rival again continued intensively violating the ceasefire regime, especially on the border with Karabakh and Tavush Marz. The shots continued for the entire night. Armenpress reports that the Spokesperson of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan informs in his Facebook page that the shots were fired from weapons of different caliber, as well as 60 and 82 mm mine throwers. In general, the number of violations exceeds 160.
The Armed Forces of Armenia opened a response fire and caused the rival losses and damages. The Armenian side has no casualties. Now the situation on the border is relatively calm.
By the way, the Azerbaijani propaganda machine has been spreading false information about the border situation in the recent days. “We call not to give in to the provocations and base only on the official information provided by the Armenian side. We had a better opinion about the Azerbaijani propaganda”, - wrote the Spokesperson of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan.