Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջիկայում կվերադառնան տարածաշրջան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հիմնախնդրով զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջիկայում կժամանեն տարածաշրջան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռոբերտ Սեկուտան:
Նա նշել է, որ թեպետ չկա համանախագահների այցելության հստակ ժամկետ, սակայն Բաքվում Եվրոպական խաղերի բացման ժամանակ նրանք պայմանավորվածության են եկել առաջիկայում նորից վերադառնալ տարածաշրջան:
Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ղարաբաղյան հինախնդիրների շուրջ բանակցություններ իրականացնելու նպատակով Հայաստան է ժամանել հունիսի 9-ին: Նա հանդիպումներ էր ունեցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների, ինչպես նաև Բաքվում կայանալիք առաջին Եվրոպական խաղերին մասնակցող հայ մարզիկների հետ: Հայաստանից ԱՄՆ համանախագահը մեկնել էր Ադրբեջան՝ մասնակցելու հունիսի 12-ին Բաքվի Եվրոպական խաղերի բացման արարողությանը:

Minsk Group Co-Presidents to return to region soon
YEREVAN, JULY 1, ARMENPRESS. The OSCE Minsk Group Co-Presidents, engaged in resolving the Nagorno-Karabakh issue, will arrive in the region in the near future. As Armenpress reports, citing the Azerbaijani APA agency, Robert Sekuta – Ambassador of USA to Azerbaijan – informed this in an interview with journalists.
He mentioned that though there is no precise data of the Co-Presidents’ visit, they have made an appointment during the opening of the First European Games in Baku to return to the region again.
The US Co-President of the Minsk Group James Warlick arrived in Yerevan on June 9 to realize negotiations on the Karabakh issues. He had meetings with the President of Armenia Serzh Sargsyan and a number of other Armenian politicians. He left Armenia to take part in the opening of the European Games in Baku on June 12.