ԱՄՆ Սենատի նիստի մեկնարկին Արամ Ա-ն աղոթք է հնչեցրել հանուն արդարության
ՎԱՇԻՆԳՏՈՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Սենատի նիստը մեկնարկել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ի աղոթքով, որով կաթողիկոսն Հայոց ցեղասպանության զոհերի նկատմամբ արդարության կոչ է հղել: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՄՆ Հայ դատի գրասենյակի ֆեյբուքյան էջը:
«Արմենպրես»-ի փոխնցմամբ՝ Արամ Ա-ն հանդիպում է ունեցել նաև Սենատում դեմոկրատական փոքրամասնության ղեկավար Հարրի Ռիդի և կրկին դեմոկրատ սենատոր Ջեք Ռիդի հետ։
Վաշինգտոնի ազգային տաճարում մատուցվելու է Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված միջկրոնական աղոթք, որին ներկա են լինելու նաև ՀՀ նախագահ սերժ Սարգսյանն ու ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենը: Աղոթքին ներկա կլինեն ԱՄՆ հազարավոր քաղաքացիներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, օրենսդիրներ:

Заседание Сената США стартовало молитвой Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого
Заседание Сената США стартовало молитвой Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого. В своей молитве патриарх призвал к справедливости в отношении жертв Геноцида армян. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на странице комитета «Ай Дат» США в соцсети Фейсбук.
Арам Первый также встретился с главой демократического меньшинства Сената США Гарри Ридом и сенатором Джеком Ридом.
В Национальном соборе Вашингтона состоится посвященная Геноциду армян межрелигиозная молитва, в котором примут участие президент Армении Серж Саргсян и вице-президент США Джо Байден.