«Միսս Կանադան» բեմահարթակ Է դուրս եկել հոկեյի մականներով զարդարված համազգեստով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միսս Տիեզերք»-2015 մրցույթի մասնակիցները ցուցադրել են ազգային զգեստներ: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Daily Mail-ին, այս տարի այդ փուլը առավել հիշարժան Է դարձել: Ազգային զգեստների շոուն տեղի Է ունեցել Մայամիում գտնվող Ֆլորիդայի միջազգային համալսարանում:
Մրցույթի մասնակիցները ջանացել են հանդես գալ առավել արտասովոր հանդերձներով, որպեսզի մնան ժյուրիի հիշողության մեջ: «Միսս Մեծ Բրիտանիան» բեմահարթակ Է դուրս եկել կարճ կարմիր պիջակով, որը նմանակում Է թագավորական գվարդիականի համազգեստը, «Միսս ԱՄՆ»-ը հանրությանը ներկայացել Է հսկայական թեւերով լողազգեստով, իսկ «Միսս Վենեսուելան» հագել տերեւներով, ծաղիկներով եւ թիթեռներով զարդարված զգեստ: Ռուսաստանցի Յուլյա Ալիպովան հագել Էր զմրուխտներով եւ սուտակներով զարդարված սպիտակ զգեստ, իսկ նրա գլխին շողում Էր կանացի գեղեցիկ գլխասարքը:
Համացանցի օգտատերերի շրջանում առավել մեծ հետաքրքրություն Է առաջացրել Շանել Բեքենլեհների համազգեստը, որը ներկայացնում Էր Կանադան: Նա իր զգեստը զարդարել Էր հոկեյի բազմաթիվ մականներով, իսկ նրա թիկունքում տեղադրված Էր Էլեկտրոնային տաբլոն:

«Мисс Канада» вышла на подиум в костюме из хоккейных клюшек
Участницы конкурса «Мисс Вселенная»-2015 показали национальные наряды. Как сообщает Арменпресс со ссылкой наThe Daily Mail, в этом году этот этап стал одним из наиболее запоминающихся. Шоу национальных костюмов прошло в Международном университете Флориды в Майами.
Конкурсантки постарались надеть максимально необычные наряды, чтобы запомниться жюри. Например, «Мисс Великобритания» вышла на подиум в коротком красном пиджаке, имитирующем костюм королевского гвардейца, «Мисс США» предстала перед публикой в купальнике с огромными крыльями, а «Мисс Венесуэла» надела наряд, украшенный листьями, цветами и бабочками. Россиянка Юлия Алипова была одета в белое платье, украшенное изумрудами и рубинами, а на ее голове красовался кокошник.
Наибольший интерес у пользователей интернета вызвал костюм Шанель Бекенлехнер (Chanel Beckenlehner), представляющей Канаду. Она украсила свой наряд множеством хоккейных клюшек, а за ее спиной разместилось электронное табло.