Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների հոգեհանգիստը տեղի կունենա վաղը Գյումրու Սուրբ Նշան եկեղեցում
ԳՅՈՒՄՐԻ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզպետի հրահանգով ստեղծվել է մարզային ու քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչներից կազմված համատեղ աշխատանքային խումբ, որը կկանոնակարգի հունվարի 12-ին Գյումրիում դաժանաբար սպանված Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների հոգեհանգստի և հուղարկավորության հետ կապված աշխատանքները: Աշխատանքային խումբը ղեկավարում է Շիրակի մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց մարզպետի օգնական Արաքսյա Կիրակոսյանը, հոգեհանգիստը տեղի կունենա հունվարի 14-ին, ժամը 17:00-ին Գյումրու Սուրբ Նշան եկեղեցում, իսկ հուղարկավորությունը՝ հունվարի 15-ին, ժամը 13:00-ին:

Requiem Mass for the Avetisyans to be held at St. Nshan Church in Gyumri tomorrow
GYUMRI, 13 JANUARY, ARMENPRESS. A joint working group comprised of representatives of regional and municipal authorities has been established by the order of governor of Shirak Province and will regulate the activities for the Requiem Mass and funeral service for the members of the Avetisyan family who were brutally murdered in Gyumri on January 12. The working group is led by Governor of Shirak Province Felix Tsolakyan.
As assistant to the governor Araksya Kirakosyan told “Armenpress”, the Requiem Mass will be held at St. Nshan Church in Gyumri on January 14 at 17:00 and will be followed by the funeral service on January 15 at 13:00.