Սեպտեմբերի 3-ին Հայաստանի հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Լատվիայի ընտրանու հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Լատվիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների միջև կայացած պայմանավորվածության համաձայն` սեպտեմբերի 3-ին Լատվիայում տեղի կունենա ընկերական հանդիպում Լատվիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՖՖ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման անցկացման կոնկրետ վայրը, ժամը, ինչպես նաև տոմսերի հետ կապված տեղեկությունները կհայտարարվեն ավելի ուշ:
Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը կլինի Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջին փորձամրցումը ԵՎՐՈ-2016-ի որակավորման փուլի՝ սեպտեմբերի 7-ին կայանալիք Դանիա-Հայաստան հանդիպումից առաջ:
Ավելացնենք, որ երկու երկրների ազգային հավաքականները մինչ այս հանդիպել են ընդամենը մեկ անգամ: 2009 թ. փետրվարի 11-ին Կիպրոսի «Ցիրիոն» մարզադաշտում տեղի ունեցած ընկերական հանդիպումն ավարտվել է 0:0 հաշվով:
Ավելի վաղ ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական կայքը հաղորդել էր, թե սեպտեմբերի 3-ին Հայաստանի ազգային թիմն ընկերական հանդիպում է անցկացնելու Իրաքի հավաքականի հետ: Այնուհետև այդ լուրը հեռացվել էր ՖԻՖԱ-ի կայքից:

YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. Armenian national team will play a friendly match against Latvia on September 3 as an agreement between the Latvian Football Federation (LFF) and Football Federation of Armenia (FFA) has been reached. The exact time and venue, as well as ticket sales information prior to to this friendly will be announced later. The Press Service of the Football Federation of Armenia informed “Armenpress” about this.
This will be the last friendly match for our team before the start of EURO-2016 qualifying campaign. The only match between these two teams, which took place on February 11, 2009 at Tsirion stadium in Cyprus, ended with a draw (0:0).