Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը «Տարվա մարդ» Է ճանաչվել The Time ամսագրի վարկածով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը «Տարվա մարդ» Է ճանաչվել ամերիկյան The Time ամսագրի վարկածով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարվել Է NBC հեռուստաալիքի առավոտյան լրատվական հաղորդման ժամանակ:
Այս տարվա մարտին ընտրված քահանայապետի հետ միասին կոչմանը հավակնում Էին ԱՄՆ-ի Ազգային անվտանգության գործակալության աշխատակից Էդվարդ Սնոուդենը եւ Սիրայի նախագահ Բաշար Ասադը:
Առաջին անգամ The Time-ի վարկածով «Տարվա մարդ» Է հայտարարվել 1927 թվականին: Նա ամերիկացի օդաչու Չառլզ Լինդբերգն Էր, որն օդով միայնակ հատել Է Ատլանտյան օվկիանոսը:

Папа Римский Франциск - "Человек года" по версии журнала The Time
Папа Римский Франциск признан "Человеком года" по версии американского журнала The Time. Об этом было объявлено во время утренней информационной передачи на телеканале Эн-би-си,сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс.
Вместе с понтификом, избранным в марте этого года, на звание претендовалибывшийсотрудникАгентства национальной безопасности (АНБ)ЭдвардСноудени президентСирии БашарАсад.
Впервые "Человек года" по версии The Time был объявлен в 1927 году. Им стал американский летчик Чарльз Линдберг, первым в одиночку пересекшийАтлантический океан по воздуху.