ԱՊՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի հերթական նիստը կկայանա Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՊՀ անդամ երկրների ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի հերթական նիստը 2012 թվականի մարտի 26-27-ը տեղի է ունենալու Երևանում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, միջոցառումը կազմակերպելու համար ՀՀ կառավարությունը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությանը հատկացրեց 7 մլն 93 հազար դրամ:
Նիստին կմասնակցեն ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեի նախագահի տեղակալ‑գործադիր քարտուղարի տեղակալ Տոկտասին Բուզուբաևը, ԱՊՀ անդամ երկրների սպորտի բնագավառում պատասխանատու նախարարներ և պատվիրակության այլ անդամներ:

Правительство Армении выделит на проведение ереванского заседания Совета СНГ по вопросам физической культуры и спорта 7 млн 93 тыс.драмов
26-27 марта в Ереване пройдет очередное заседание Совета СНГ по вопросам физической культуры и спорта. Как сообщает Арменпресс, на проведение этого мероприятия правительство Армении выделит сумму в 7 млн 93 тыс.драмов.
В заседании примут участие зам.председателя-зам.исполнительного секретаря Исполнительного Комитета СНГ Токтасин Бузубан, министры этой сферы из стран СНГ и другие члены делегаций.