Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հյուսիսային Մակեդոնիայի վարչապետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության վարչապետ Հրիստիան Միցկոսկիին՝ Անկախության օրվա առիթով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հյուսիսային Մակեդոնիայի Հանրապետության ժողովրդին Անկախության օրվա առիթով։
Կարևորում ենք Հյուսիսային Մակեդոնիայի հետ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, ոլորտային համագործակցության ընդլայնումն ու միջմարդկային կապերի սերտացումը՝ ի բարօրություն մեր երկու երկրների:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի նոր զարկ հաղորդել մեր համագործակցությանը թե՛ երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում, թե՛ Եվրոպական միության հետ հարաբերությունների սերտացման համատեքստում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ շարունակական հաջողություններ, իսկ Հյուսիսային Մակեդոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և կայուն առաջընթաց»։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Северная Македония
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Северная Македония Христиану Мицкоски по случаю Дня независимости. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, в послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и народ Республики Северная Македония по случаю Дня независимости.
Мы придаем важность активизации политического диалога с Северной Македонией, расширению отраслевого сотрудничества и укреплению межчеловеческих связей на благо наших двух стран.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся придать новый импульс нашему сотрудничеству как в двустороннем формате и в рамках многосторонних площадок, так и в контексте сближения отношений с Европейским союзом.
Пользуясь случаем, желаю Вам дальнейших успехов, а дружественному народу Северной Македонии — благополучия и устойчивого прогресса».