Գավառի պետական համալսարանը հյուրընկալել է արտերկրի հեղինակավոր բուհերի դասախոսներին
Գավառի պետական համալսարանը հյուրընկալել էր   ԱՄՆ Վաշինգթոնի համալսարանի Ամերիկյան էթնիկ հետազոտությունների բաժնի վարիչ, դասախոս Ռիկ Բոնուսին և Ռուս-հայկական համալսարանի Համաշխարհային պատմության ամբիոնի դասախոս Իվան Դանիլովին։
Գավառի պետական համալսարանի ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության հնարավորությունները, ակադեմիական փոխանակման ծրագրերի իրականացման հեռանկարները։
Ռիկ Բոնուսը և Իվան Դանիլովը սեմինար-քննարկում են անցկացրել ԳՊՀ ուսանողների հետ։
Հյուրերն այցելել են  նաև Գավառի պետական համալսարանի պատմագիտական թանգարան։
«Նման հեղինակավոր, միջազգային լայն ճանաչում ունեցող  բուհերի ներկայացուցիչների հետ շփումների ու կապերի հաստատումը շատ ավելի արդյունավետ ու նպատակասլաց են դարձնում մեր աշխատանքը՝ Գավառի պետական համալսարանը միաժամանակ ճանաչելի դարձնելով աշխարհի տարբեր երկրներում։ Հյուրերը տպավորված հրաժեշտ տվեցին մեզ՝ համագործակցության հետագա ակնկալիքով»,-«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Գավառի պետական համալսարանի ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանը։

В Государственном университете Гавара принимали преподавателей известных университетов
В Государственном университете Гавара принимали Рика Бонуса, заведующего кафедрой американских этнических исследований Вашингтонского университета (США), и Ивана Данилова, преподавателя кафедры всемирной истории Российско-Армянского университета.
В ходе встречи с ректором Государственного университета Гавара Рузанной Акобян обсуждались возможности сотрудничества и перспективы реализации программ академического обмена.
Рик Бонус и Иван Данилов провели семинар-дискуссию со студентами ГГУ.
Гости также посетили Музей истории университета.
В беседе с корреспондентом “Арменпресс” ректор Государственного университета Гавара Рузанна Акобян отметила: “Установление контактов и связей с представителями таких престижных, международно признанных университетов делает нашу работу гораздо более эффективной и целенаправленной, одновременно повышая узнаваемость Гаварского государственного университета в разных странах мира. Гости были впечатлены, и прощаясь выразили надежду на дальнейшее сотрудничество”.