Ուիթքոֆը և Քուշները սեպտեմբերի 5-6-ին կայցելեն Մոսկվա և Կիև. ԶԼՄ-ներ
ԱՄՆ նախագահի բանագնացներ Սթիվ Ուիթքոֆի և Ջարեդ Քուշների այցը Մոսկվա և Կիև կարող է տեղի ունենալ սեպտեմբերի 5-6-ին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով աղբյուրի։
Գործակալության զրուցակիցը նշել է, որ ԱՄՆ բանագնացները նախ կայցելեն Մոսկվա, այնուհետև՝ Կիև։
Ուիթքոֆը և Քուշները վերջին անգամ Մոսկվա են այցելել հունվարին, որտեղ Կրեմլում չորս ժամ բանակցություններ են վարել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Reuters-ն իր հերթին հաղորդում է, որ ԱՄՆ բանագնացների՝ Ուկրաինա այցի շուրջ քննարկումները շարունակվում են։ Այն, ըստ աղբյուրների, կկայանա սեպտեմբերի 6-ին։ Սա կլինի նրանց առաջին այցը Կիև։

Уиткофф и Кушнер 5-6 сентября посетят Москву и Киев: сообщения СМИ
Визит переговорщиков президента США Стива Уиткоффа и Джареда Кушнера в Москву и Киев может состояться 5-6 сентября. Как передает “Арменпресс”, об этом передает ТАСС со ссылкой на свой источник.
Источник агентства отметил, что американские переговорщики сначала посетят Москву, а затем Киев.
Уиткофф и Кушнер в последний раз посещали Москву в январе, где провели четырехчасовые переговоры с президентом России Владимиром Путиным в Кремле.
Reuters, в свою очередь, сообщает, что обсуждения относительно визита американских посланников в Украину продолжаются. Согласно источнику, он состоится 6 сентября. Это будет их первый визит в Киев.