Քուչակ-Ապարան ճանապարհահատվածում խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել. նախնական տվյալներով զոհվել է 5 մարդ
Սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 17։17-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Քուչակ-Ապարան ճանապարհահատվածում միմյանց են բախվել մեքենաներ։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ Ոստիկանության օպերատիվ խմբեր և Փրկարար ծառայության մարտական հաշվարկներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից, պարզվել է, որ նշված ճանապարհահատվածում միմյանց են բախվել «ՊԱԶ» և «Օպել Զաֆիրա» մակնիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով, նախնական տվյալներով, 5 հոգի մահացել են, 7-ը ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։
Միաժամանակ, ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վթարի հետևանքով մարզային բժշկական կենտրոններում հոսպիտալացվել է 10 տուժած: Նրանցից երկուսի առողջական վիճակն այս պահի դրությամբ գնահատվում է կայուն ծանր, մյուսներինը` միջին և թեթև ծանրության: Բոլորը տուժածները ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:

On September 2 at 5:17 p.m., the Interior Ministry’s 112 Operational Management Centre received a report that vehicles had collided on the Kuchak-Aparan road section.
Operational teams from the Interior Ministry’s Police and response units from the Rescue Service were dispatched to the scene. According to the Armenian Interior Ministry’s Police, it was established that a PAZ vehicle and an Opel Zafira had collided on the road section. According to preliminary data, five people were killed and seven sustained injuries of varying severity.
The circumstances are being clarified.
At the same time, the Armenian Health Ministry reported that 10 people injured in the accident had been hospitalised at regional medical centres. The condition of two of them is currently assessed as serious but stable, while the conditions of the others are moderate or mild. All those injured are receiving the necessary medical care.