Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է ԱԺ–ի նոր իններորդ գումարման պատգամավորներին և նախագահությանը
Աժ նախկին նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է ԱԺ-ի նոր իններորդ գումարման պատգամավորներին, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության գործընկերներին, ԱԺ նոր նախագահությանը` այդ պաշտոններում ընտրվելու կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հղորդմամբ՝ այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքի իր էջում։
«Մաղթում եմ արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության և մեր ժողովրդի բարօրության»,-գրել է նա։
Իններորդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել Ռուբեն Ռուբինյանը։
ԱԺ փոխնախագահներն են՝ Հայկ Կոնջորյանն ու Վահագն Ալեքսանյանը։
Ազգային ժողովն ունի երեք փոխնախագահ, որոնցից մեկի թեկնածուն առաջադրվում է ընդդիմադիր խմբակցությունների կազմից։ ԱԺ ընդդիմադիր փոխնախագահին կընտրեն օգոստոսի 6-ի նիստում։ Թեկնածուն «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդեւանյանն է։

Ален Симонян поздравил депутатов и руководство новоизбранного Национального Собрания
Бывший председатель парламента Армении Ален Симонян поздравил депутатов нового девятого созыва Национального Собрания, коллег по фракции «Гражданский договор», новое руководство Национального Собрания по случаю избрания на эти должности.
Как сообщает Арменпресс, об этом он написал на своей странице в Facebook.
«Желаю продуктивной деятельности на благо Республики Армения и благополучия нашего народа», — написал он.
Председателем Национального Собрания девятого созыва избран Рубен Рубинян.
Вице-спикерами Национального собрания являются Айк Конджорян и Ваагн Алексанян.
Национальное Собрание имеет трех вице-спикеров, кандидат на пост одного из которых выдвигается из состава оппозиционных фракций. Оппозиционного вице-спикера изберут на заседании 6 августа. Кандидатом является депутат фракции «Сильная Армения» Арам Вардеванян.