Չժաո Լեցզին շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Չժաո Լեցզին շնորհավորական նամակ է հղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
«Ձե՛րդ գերազանցություն,
Մեծ ուրախությամբ տեղեկացա Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու մասին։ Այս առիթով ցանկանում եմ հղել Ձեզ իմ անկեղծ շնորհավորանքները։
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր՝ 34 տարիների ընթացքում Չինաստանի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունները պահպանել են կայուն ու շարունակական զարգացում, և «Գոտի և ճանապարհ» նախաձեռնության շրջանակում համագործակցությունը տվել է նշանակալի արդյունքներ։
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ համատեղ աշխատել՝ ամրապնդելու Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի և Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջև համագործակցությունը և նոր ներդրում ունենալու երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացման գործում։

Председатель Постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей Китая направил поздравительное послание председателю НС Армении
Председатель Постоянного комитета Всекитайского собрания народных представителей Китайской Народной Республики Чжао Лэцзи направил поздравительное послание председателю Национального Собрания Республики Армения Рубену Рубиняну. Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, в послании, в частности, говорится:
С большой радостью узнал о Вашем избрании на должность председателя Национального Собрания Республики Армения. По этому случаю хочу направить Вам свои искренние поздравления.
За 34 года с момента установления дипломатических отношений двусторонние отношения между Китаем и Арменией сохраняют стабильное и непрерывное развитие, а сотрудничество в рамках инициативы «Один пояс и один путь» дало значительные результаты.
Готов работать совместно с Вами для укрепления сотрудничества между Всекитайским собранием народных представителей Китайской Народной Республики и Национальным Собранием Республики Армения и внесения нового вклада в дальнейшее углубление стратегического партнерства между двумя странами.