Վարչապետը ծանոթացել է COP17-ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մերիդիան» էքսպո կենտրոն, որտեղ շարունակվում են այս տարի հոկտեմբերին անցկացվելիք Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP17) նախապատրաստական աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է վարչապետի աշխատակազմը։
Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է կատարված և ընթացիկ աշխատանքներին: Ներկայացվել են առաջիկա ամիսների անելիքները, ընդգծվել է, որ բոլոր ուղղություններով նախապատրաստական աշխատանքներն իրականացվում են հաստատված ծրագրին համապատասխան: Վարչապետը շրջել է համաժողովի նիստերի, պատվիրակությունների աշխատանքի, մամուլի, տեխնիկական սպասարկման և այլ գործառույթների համար նախատեսվող տարածքներում, ծանոթացել ենթակառուցվածքային և տեխնիկական հագեցվածության, լոգիստիկ հասանելիության ապահովման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։
Վարչապետը կարևորել է միջգերատեսչական արդյունավետ համագործակցությունն ու միջազգային գործընկերների հետ աշխատանքների պատշաճ համակարգումը COP17-ի բարձր մակարդակով անցկացման նպատակով:

Премьер-министр ознакомился с ходом работ по подготовке к COP17
Премьер-министр Никол Пашинян посетил экспо-центр «Меридиан», где продолжаются подготовительные работы к 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), которая пройдет в октябре текущего года.
Никол Пашинян ознакомился с выполненными и текущими работами. Были представлены задачи на ближайшие месяцы, при этом было подчеркнуто, что по всем направлениям подготовительные работы осуществляются в соответствии с утвержденной программой. Премьер-министр обошел территории, предусмотренные для заседаний конференции, работы делегаций, прессы, технического обслуживания и других функций, ознакомился с работами, проводимыми по обеспечению инфраструктурной и технической оснащенности, а также логистической доступности.
Премьер-министр подчеркнул важность эффективного межведомственного сотрудничества и надлежащей координации работ с международными партнерами в целях проведения COP17 на высоком уровне.