ՀՀ դեսպանն ու Կիպրոսի գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի նախարարը մտքեր են փոխանակել ոլորտային համագործակցության շուրջ
Կիպրոսում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Իննա Թորգոմյանը հանդիպել է Կիպրոսի գյուղատնտեսության, գյուղական զարգացման և շրջակա միջավայրի նախարար Մարիա Պանայոտուի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Կիպրոսում ՀՀ դեսպանությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գյուղատնտեսության և բնապահպանությանն առնչվող ոլորտներում փոխգործակցության հեռանկարները և նախանշվել են այդ ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ինստիտուցիոնալացման հնարավորությունները։
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի Երևանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP17) մանրամասներին և դրա շրջանակներում նախատեսվող միջոցառումներին։

Посол Армении и министр сельского хозяйства и окружающей среды Кипра обсудили вопросы отраслевого сотрудничества
Посол Армении в Кипре Инна Торгомян провела встречу с министром сельского хозяйства, сельского развития и окружающей среды Кипра Марией Панайоту.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Кипре, были обсуждены перспективы взаимодействия в сферах сельского хозяйства и охраны природы, намечены возможности институционализации двустороннего сотрудничества в этих сферах.
Были затронуты подробности 17-й конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP17), которая состоится в октябре в Ереване, и планируемые в ее рамках мероприятия.