Լիբանանում իսրայելական հարձակումներից վիրավորներ կան
Իսրայելական անօդաչու թռչող սարքը հուլիսի 10-ի վաղ առավոտյան Նաբատիե շրջանի Շոուքին և Քֆար Դաջջալ բնակավայրերի մոտակայքում հարվածել է բեռնատարի, ինչի հետևանքով երկու մարդ է վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային  լրատվական գործակալությունը (NNA):
Գործակալությունը տեղեկացնում է, որ իսրայելական ռազմական ինքնաթիռները շարունակում են թիրախավորել Լիբանանի հարավում գտնվող Նաբատիե շրջանը։
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ ռազմական էսկալացիայի սկսվելուց ի վեր՝ մարտի 2-ից մինչև հուլիսի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 4321-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 12204-ի։

В результате израильских ударов по Ливану есть раненые
Рано утром 10 июля израильский беспилотник нанес удар по грузовику недалеко от населенных пунктов Шукин и Кфар-Даджаль в районе Набатия, в результате чего пострадали два человека. Как сообщает Арменпресс, информацию об инциденте распространило Национальное информационное агентство Ливана (NNA).
Агентство сообщает, что израильские военные самолеты продолжают наносить удары по району Набатия на юге Ливана.
Ливан вовлечен в ближневосточный конфликт с тех пор, как 2 марта «Хезболла» начала атаки на Израиль в ответ на американо-израильские удары по Ирану.
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что с начала военной эскалации, со 2 марта по 9 июля, общее число погибших достигло 4321 человека, а число раненых — 12204.