Իրանը հայտնել է երկրի մի քանի նահանգում ամերիկյան հարվածներից 1 զինծառայողի զոհվելու մասին
Իրանը հայտարարել է, որ հուլիսի 8-ի գիշերն ամերիկյան զինվորականների հարվածներից տուժել են ափամերձ բազաներ և քաղաքացիական օբյեկտներ Հորմոզգանի և Մահշարի նահանգներում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Իրանի զինված ուժերը։
Ըստ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի՝ Իրանի հարավ-արևելյան Բանդար Մահշար քաղաքում բեկորային վնասվածքից մեկ զինվոր է զոհվել։
Fars գործակալությունը հայտնել է երկրի հարավ-արևմտյան Բուշերի նահանգում ամերիկյան զինվորականների կողմից երկու օբյեկտի խոցման մասին։
Հարվածներ են արձանագրվել Սիրիկ նավահանգստային քաղաքում, Խարգ և Ղեշմ կղզիներում։
Ըստ ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարության հաղորդագրության՝ ճշգրիտ զենքերով հարվածներ են հասցվել իրանական ավելի քան 80 թիրախի` ի պատասխան Իրանի կողմից Հորմուզի նեղուցով անցնող երեք նավի թիրախավորման։
Իրանն իր հերթին հայտարարել է, որ հարվածել է Բահրեյնում և Քուվեյթում ամերիկյան 85 ռազմական օբյեկտի, նաև խոցել է ամերիկյան MQ9 ԱԹՍ։

Iran reports one serviceman killed in U.S. strikes on several provinces
Iran said one serviceman was killed after U.S. military strikes targeted coastal bases and civilian facilities in several parts of the country overnight on July 8.
The information was announced by the Iranian Armed Forces.
According to the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC), one soldier was killed by shrapnel in the southeastern city of Bandar Mahshahr.
The Fars news agency reported that two facilities in the southwestern province of Bushehr were struck by U.S. forces.
Strikes were also reported in the port city of Sirik, as well as on Kharg and Qeshm islands.
According to the U.S. Central Command, precision strikes targeted more than 80 Iranian sites in response to Iran’s targeting of three vessels transiting the Strait of Hormuz.
Iran, in turn, said it had struck 85 U.S. military facilities in Bahrain and Kuwait and had also shot down a U.S. MQ-9 drone.