Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Չինաստանի նախագահը կայցելի ԱՄՆ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը սեպտեմբերին պաշտոնական այցով կայցելի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
«Նախագահ Ծինփինը այստեղ կժամանի սեպտեմբերի վերջին՝ կարծում եմ՝ 24-ին», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Թրամփը Սպիտակ տանը ելույթի ժամանակ։
Թրամփը մայիսի 13-ից 15-ը պետական այցով Չինաստանում է եղել, որտեղ բանակցություններ է վարել Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հետ։
ԱՄՆ առաջնորդն ավելի վաղ հայտնել էր, որ դեկտեմբերին ԱՄՆ-ում կայանալիք G20-ի շրջանակում տեղի ունենալիք շփումներից բացի, նոյեմբերին Չինաստանում կայանալիք APEC-ի գագաթնաժողովի ընթացքում նախատեսված է հանդիպում Չինաստանի ղեկավարի հետ։

U.S. President Donald Trump has said that Chinese President Xi Jinping will pay an official visit to the United States in September.
“President Xi will be here at the end of September, I think on the 24th,” Trump said during remarks at the White House.
Trump paid a state visit to China from May 13 to 15, where he held talks with Chinese President Xi Jinping.
The U.S. president had earlier said that, in addition to contacts expected on the sidelines of the G20 summit in the United States in December, he also plans to meet the Chinese leader during the APEC summit in China in November.