ԱԺ նախագահը հանդիպել է ՀՀ նախագահի հետ
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Սիմոնյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Շնորհակալություն հայտնեցի պարոն նախագահին այս ընթացքում ունեցած արդյունավետ համագործակցության համար՝ մաղթելով հետագա արդյունավետ գործունեություն»,- գրել է ԱԺ նախագահը։
Ավելի վաղ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը փակ քվեարկությամբ նոր ձևավորվելիք խորհրդարանի նախագահի թեկնածու էր ընտրել ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանին։ Թեկնածուների թվում էին նաև ԱԺ գործող նախագահ Ալեն Սիմոնյանը և ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
Հուլիսի 2-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել էր, որ չի վերցնի պատգամավորական մանդատը և չի լինի նոր ձևավորվող Ազգային ժողովում։

Ален Симонян провел встречу с президентом Армении Ваагном Хачатуряном
Председатель Национального Собрания Ален Симонян провел встречу с президентом Армении Ваагном Хачатуряном. Как передает Арменпресс, об этом Симонян написал на своей странице в Facebook.
«Поблагодарил господина президента за эффективное сотрудничество за этот период, пожелав дальнейшей продуктивной деятельности», — написал председатель НС.
Ранее правление партии «Гражданский договор» путем тайного голосования выбрало кандидата на пост председателя вновь формируемого парламента — им стал вице-спикер НС Рубен Рубинян. В числе кандидатов были также действующий председатель НС Ален Симонян и руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян.
2 июля в брифинге с журналистами Ален Симонян заявил, что не возьмет депутатский мандат и не войдет в новый состав Национального Собрания.