ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի հարցերով լիազոր նախարար Բենժամեն Հադադի հետ
Հայաստանի արտաքին գործերի  նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հունիսի 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի հարցերով լիազոր նախարար Բենժամեն Հադադի հետ:
Բենժամեն Հադադը շնորհավորել է նախարարի տեղակալին Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների՝ ժողովրդավարական բարձր չափանիշներին համապատասխան անցկացվելու և հաղթանակի կապակցությամբ։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացմանն ուղղված համատեղ աշխատանքները՝ ընդգծելով երկու երկրների ղեկավարների կողմից ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագրով նախատեսված առաջնահերթությունների հետևողական իրականացման և ծրագրերի կյանքի կոչման կարևորությունը։ Այս համատեքստում առանձնակի ընդգծվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև գործարար կապերի խթանման, ներդրումային համագործակցության ընդլայնման և երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման անհրաժեշտությունը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության օրակարգի շուրջ՝ անդրադառնալով Հայաստանի համար եվրոպական շուկայի հասանելիության ընդլայնմանն ուղղված քայլերին, ինչպես նաև քննարկել են տարածաշրջանային փոխկապակցվածության զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններն ու այդ համատեքստում արձանագրված վերջին զարգացումները։

Заместитель главы МИД Армении провел телефонный разговор с министром-делегатом Франции по делам Европы Бенджамином Хаддадом
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян 24 июня провел телефонный разговор с министром-делегатом Франции по делам Европы Бенджамином Хаддадом
По сообщению «Арменпресс» со ссылкой на МИД РА, Бенджамин Хаддад поздравил заместителя министра с проведенными в Армении в соответствии с высокими демократическими стандартами парламентскими выборами и с победой на них.
Собеседники обсудили совместную работу, направленную на дальнейшее углубление стратегического партнерства между Арменией и Францией, подчеркнув важность последовательной реализации приоритетов и программ, изложенных в совместной Декларации о стратегическом партнерстве, подписанной лидерами двух стран. В этом контексте была особо подчеркнута необходимость развития деловых связей между Арменией и Францией, расширения инвестиционного сотрудничества и увеличения объема двусторонней торговли.
Стороны также обменялись мнениями по повестке партнерства между Арменией и Европейским союзом, обсудили шаги, направленные на расширение доступа Армении на европейский рынок, а также инициативы, направленные на развитие региональной взаимосвязи, и в этом контексте последние развития.