ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է Սլովենիայի արտաքին ու եվրոպական հարցերի նորանշանակ նախարարին
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ու Սլովենիայի արտաքին ու եվրոպական հարցերի նորանշանակ նախարար Տոնե Կայզերը Լյուքսենբուրգում կայացած  հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակել ԵՄ հարթակում փոխգործակցության մեխանիզմների շուրջ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից՝ նշելով, որ զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Սլովենիայի միջև երկկողմ համագործակցության հարցերի, ընթացիկ ծրագրերի՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել համատեղ ջանքերով կյանքի կոչել ձևավորված հարուստ օրակարգը:
Գերատեսչությունից նշում են, որ շնորհավորելով գործընկերոջը պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ նախարար Միրզոյանը Տոնե Կայզերին մաղթել է հաջողություն պատասխանատու առաքելության մեջ:
Իր հերթին Սլովենիայի ԱԳ նախարարը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին ժողովրդավարական բարձր չափանիշներին համապատասխան խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու և հաղթանակի կապակցությամբ:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Slovenia’s newly appointed Minister of Foreign and European Affairs Tone Kajzer exchanged views on mechanisms for cooperation within the framework of the European Union during a meeting in Luxembourg City.
According to Armenia’s Foreign Ministry, the ministers also discussed issues related to bilateral cooperation between Armenia and Slovenia, as well as ongoing joint initiatives, expressing readiness to continue implementing the existing agenda through coordinated efforts.
Congratulating his counterpart on assuming office, Mirzoyan wished Kajzer success in his new role.
For his part, the Slovenian foreign minister congratulated Mirzoyan on the conduct of parliamentary elections in Armenia in line with high democratic standards and on the election victory.