Փաշինյանը հայտարարել է, որ մայիսի 28-ի զորահանդեսին հայկական բանակը կներկայանա նոր համազգեստով
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ մայիսի 28-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում նախատեսված կայանալիք զորահանդեսի ընթացքում Հայաստանի բանակը կներկայանա նոր դաշտային և տոնական համազգեստով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում Փաշինյանը նշել է, որ 2026 թվականի Հանրապետության օրը, իր գնահատմամբ, առանձնահատուկ կերպով է նշվելու։
«Մեր ժողովուրդը այդ զորահանդեսից հետո խնջույք անելու տրամադրություն է ունենալու, որովհետև տեսնելու է իր նոր բանակը՝ նոր համազգեստով, ռազմական նոր տեխնիկայով։ Ընդ որում՝ ցուցադրվող ռազմական տեխնիկայի մի մասն օտարերկրյա արտադրության է, բայց շատ կարևոր մի հատված էլ Հայաստանի Հանրապետության արտադրության է»,- հայտարարել է Փաշինյանը։

Никол Пашинян сообщил, что на парад 28 мая военные армии Армении выйдут в новой форме
Премьер-министр Армении Никол Пашинян объявил, что на парад 28 мая военные армии Армении выйдут в новой форме - и полевой и праздничной.
Как сообщает “Арменпресс”, на встрече с жителями Цахкадзора, в Котайкской области Пашинян заявил, что День Республики 2026 года будет отмечен особым образом.
“После этого военного парада у нашего народа будет праздничное настроение, потому что они увидят свою новую армию в новой форме, с новой военной техникой. При этом часть демонстрируемой военной техники иностранного производства, но очень важная часть - производства Республики Армения”, – заявил Пашинян.