Սևանցի մարզիկները փայլուն արդյունքներով են վերադարձել Հունաստանում կայացած K-1 և քիքբոքսինգի աշխարհի բաց առաջնություններից
Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի մարզիկները փայլուն արդյունքներ են ապահովել Հունաստանում կայացած K-1 և քիքբոքսինգի աշխարհի բաց առաջնություններում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սևանի համայնքապետարանի աշխատակազմից, մայիսի 8-13-ը Հունաստանի Սերես քաղաքում անցկացվել են K-1 և քիքբոքսինգի աշխարհի բաց առաջնություններ, որտեղ հիանալի է հանդես եկել Սևանի K-1 Էդգար մարզասրահի ֆեդերացիայի և Սևանի Նորիկ Դագարյանի անվան մարզադպրոցի չորս մարզիկից բաղկացած թիմը։
Նպատակասլաց մարզումների շնորհիվ չորս մարզիկն էլ դարձել են աշխարհի չեմպիոններ, իսկ 13 մարզիկից բաղկացած Հայաստանի թիմն ընդհանուր հաշվարկում գրավել է առաջին հորիզոնականը։
Սևանցի չեմպիոններն են Ռազմիկ Շուշանյանը, Հովսեփ Ղարիբյանը, Լևոն Խաչատրյանը, Վահե Խաչատրյանը, որոնք 30 երկիր ներկայացնող 2500 մասնակիցների մեջ փայլել են  իրենց վարպետությամբ և պատրաստվածությամբ:
Ռազմիկ Շուշանյանը K-1 բաժնում հաղթել է Հունաստանի մարզիկին, իսկ քիքբոքսինգի բաժնում նա նաև եզրափակչում հաղթել է  Կիպրոսի մարզիկին։
Հովսեփ Ղարիբյանը K-1 դիվիզիոնում հաղթել է Ալբանիայի մարզիկին, իսկ քիքբոքսինգի դիվիզիոնի եզրափակչում նոկաուտով հաղթել է Կիպրոսի մարզիկին։
Լևոն Խաչատրյանը եզրափակչում հաղթել է Վրաստանի մարզիկին և դարձել չեմպիոն։
Վահե Խաչատրյանը եզրափակչում հաղթել է  Անգլիայի ներկայացուցչին և դարձել չեմպիոն։
«Նման արդյունքները ոչ միայն տպավորիչ են, այլ նաև բոլորիս հպարտություն ու ուրախություն պատճառող։ Իսկ այս ամենը նպատակասլաց, ջանադիր աշխատանքի արդյունք է, որն իրականացնում են մեր մարզիչները և մարզիկները»,-նշեցին Սևանի համայնքապետարանի աշխատակազմից։

Севанские спортсмены с блестящими результатами вернулись с Открытого чемпионата мира по К-1 и кикбоксингу, прошедшему в Греции
Спортсмены общины Севан Гегаркуникской области добились блестящих результатов на Открытом чемпионате мира по К-1 и кикбоксингу, проходившем в Греции.
Как сообщили “Арменпресс” в администрации общины Севан, Открытый чемпионат мира по К-1 и кикбоксингу прошел в Греции с 8 по 13 мая. Четыре спортсмена Севана показали отличные результаты.
Благодаря целенаправленной подготовке все четверо спортсменов стали чемпионами мира, а армянская команда из 13 человек заняла первое место в общем зачете.
Чемпионами стали Размик Шушанян, Овсеп Гарибян, Левон Хачатрян, Ваге Хачатрян.
Размик Шушанян победил греческого спортсмена в К-1, в финале кикбоксинга одержал победу над кипрским спортсменом.
Овсеп Гарибян победил албанского спортсмена в К-1, в финале кикбоксинга нокаутировал кипрского спортсмена.
Левон Хачатрян победил грузинского спортсмена в финале и стал чемпионом.
Ваге Хачатрян победил представителя Англии в финале и стал чемпионом.
“Такие результаты не только впечатляют, но и вызывают гордость и радость у всех нас. И всё это — результат целенаправленной, упорной работы наших тренеров и спортсменов”, — отметили сотрудники администрации Севана.