Վահագն Խաչատուրյանն ու Վասիլիս Մարագոսը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցերի շուրջ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Եվրոպայի օրվա» կապակցությամբ այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակություն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին և պատվիրակության անձնակազմին «Եվրոպայի օրվա» կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ և ամենայն բարիք։
Վասիլիս Մարագոսը շնորհակալություն է հայտնել Վահագն Խաչատուրյանին այցելության և շնորհավորանքի համար։
Առանձնազրույցի ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանն ու դեսպան Մարագոսը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցերի, ինչպես նաև ԵՄ աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի շուրջ։

Президент Армении и глава делегации ЕС обменялись мнениями по вопросам повестки двусторонних отношений
По случаю Дня Европы президент Ваагн Хачатурян посетил представительство Европейского союза в Республике Армения.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Ваагн Хачатурян поздравил главу делегации Европейского союза в Армении, посла Василиса Марагоса и сотрудников представительства с Днем Европы, пожелав им успехов и всего наилучшего.
Василис Марагос поблагодарил президента за визит и поздравления.
В ходе беседы президент Хачатурян и посол Марагос обменялись мнениями по вопросам повестки отношений Армения — ЕС, а также по программам, реализуемым в Армении при поддержке Евросоюза.