Իռլանդիայի վարչապետը գնահատելի է համարել Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքական կամքը խաղաղության գործընթացում
Իռլանդիայի վարչապետ Մայքլ Մարտինը գնահատելի է համարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ցուցաբերած քաղաքական կամքն ու ուժեղ առաջնորդությունը Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Մայքլ Մարտինն ասել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի արդյունքներով համատեղ հայտարարության ժամանակ։
«Գիտեք, մենք բոլորս առնչվել ենք հակամարտության իրավիճակների։ Իռլանդիայում դա տեղի է ունեցել մոտ 30 տարի առաջ։ Եվ կա ճանապարհ՝ հակամարտությունից դուրս գալու։ Կա խնդիրների լուծման ձև, որը պահանջում է զգայունություն, բայց ամենից առաջ՝ քաղաքական կամք և ուժեղ առաջնորդություն։ Դուք, Ադրբեջանում ձեր գործընկերոջ հետ, ամենաարդյունավետ կերպով ցույց եք տվել դա, և մենք գնահատում ենք»,-նշել է Մարտինը։

Премьер-министр Ирландии назвал достойной оценки политическую волю Никола Пашиняна в мирном процессе
Премьер-министр Ирландии Михол Мартин назвал достойными высокой оценки проявленную премьер-министром Армении Николом Пашиняном политическую волю и сильное лидерство в мирном процессе с Азербайджаном.
Как сообщает Арменпресс, об этом Михол Мартин сказал в ходе совместного заявления по итогам 8-го саммита Европейского политического сообщества.
«Знаете, мы все сталкивались с конфликтными ситуациями. В Ирландии это произошло около 30 лет назад. И существует путь выхода из конфликта. Есть способ решения проблем, который требует чуткости, но прежде всего — политической воли и сильного лидерства. Вы, вместе с вашим коллегой в Азербайджане, продемонстрировали это наиболее эффективным образом, и мы ценим это», — отметил Мартин.