Իռլանդիայի վարչապետը բարձր է գնահատել ԵՔՀ գագաթնաժողովը հյուրընկալելու Հայաստանի սահմանած նշաձողը
Եվրոպական քաղաքական համայնքի հաջորդ գագաթնաժողովը հյուրընկալող երկրի՝ Իռլանդիայի վարչապետ Մայքլ Մարտինը բարձր է գնահատել Հայաստանի իրականացրած կազմակերպական աշխատանքն ու հյուրընկալությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Մայքլ Մարտինն ասել է ԵՔՀ 8-րդ գագաթնաժողովի արդյունքներով համատեղ հայտարարության ժամանակ՝ շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ջերմ հյուրընկալության համար։
«Մենք շատ ուրախ ենք, որ էստաֆետը վերցնում ենք Հայաստանից։ Դուք, իսկապես, կարողացել եք շատ արդյունավետորեն, պրոֆեսիոնալ իրականացնել կազմակերպական աշխատանքները։ Բավականին բարձր է ձեր նշաձողն այս պահին, կփորձենք համապատասխանել»,-նշել է Իռլանդիայի վարչապետը՝ իր հիացմունքն արտահայտելով նաև ՀՀ մայրաքաղաքի գեղեցկության ու հայկական երաժշտության նկատմամբ։

Irish Prime Minister Micheál Martin has praised Armenia for the high standards it set in organizing the European Political Community summit.
The Irish Prime Minister, whose country will host the next summit, made the remarks during a joint statement following the 8th European Political Community meeting and thanked Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan for the warm hospitality.
“We are enormously pleased to receive the baton from Armenia. You have been so warm in your hospitality and so efficient and professional in your organization of today’s meeting. You have set a very high bar for us as we advance our preparations, and we hope we can live up to the standards that you have set,” he said.