Վարչապետի մամուլի քարտուղարը հերքել է լուրը, թե Հայաստանը իբր պատրաստվում է սահմանազատման շրջանակներում Վրաստանին փոխանցել Ջիլիզա գյուղը
Հայաստանի վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է որոշ լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունը, թե իբր պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ սահմանազատման գործընթացի շրջանակներում Հայաստանը Վրաստանին կփոխանցի Ալավերդի համայնքի Ջիլիզա գյուղը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Նազելի Բաղդասարյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Մի շարք լրատվամիջոցներում տարածվել է «տեղեկատվություն», թե իբր սահմանազատման գործընթացի շրջանակներում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, համաձայն որի՝ Հայաստանը փոխանցելու է Ալավերդի խոշորացված համայնքի Ջիլիզա գյուղը։
Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի որևէ հատվածի որևէ այլ երկրի փոխանցելու մտադրության, ծրագրի կամ պայմանավորվածության մասին որևէ հայտարարություն, միտք կամ «տեղեկատվություն» չի կարող համապատասխանել իրականությանը՝ ի բնե։
Հետևաբար, ինչպես նախորդիվ, այդպես էլ այս և հետայսու նման բովանդակություն ունեցող ցանկացած հրապարակում հերքել ենք, հերքում ենք և կհերքենք՝ դրանց մտացածին լինելու պատճառով»,- գրել է Բաղդասարյանը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 27-ին հայտարարել էր, որ Հայաստանի կառավարության օրակարգում է Վրաստանի հետ սահմանազատումն ամփոփելու հարցը։

Armenia dismisses claim of territorial handover to Georgia as “fabricated”
Authorities have denied as “fabricated” a report by a local media outlet claiming that Armenia intends to hand over a village in the country’s north to Georgia during the delimitation process.
The delimitation process of the Armenia–Georgia international border has not been formally concluded, although Prime Minister Nikol Pashinyan has previously said the process would soon be finalized.
The report claimed that the village of Jiliza in Armenia’s Lori Province would be handed over to Georgia during the process.
Prime Minister Nikol Pashinyan’s spokesperson, Nazeli Baghdasaryan, denied the claim as fake news.
“Some media outlets have circulated ‘information’ claiming that, within the framework of the delimitation process, an agreement has allegedly been reached under which Armenia would transfer the village of Jiliza in the Alaverdi Municipality.
Any statement, idea, or ‘information’ about the intention, plan, or agreement to transfer any part of the sovereign territory of the Republic of Armenia to another country cannot correspond to reality by its very nature.
Therefore, as before, we deny, are denying, and will continue to deny any such publications, both now and in the future, due to their fabricated nature,” Baghdasaryan said on social media.