ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահի հետ
Միջխորհրդարանական միության (IPU) 152-րդ վեհաժողովի լիագումար նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Ստամբուլում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ Նիկոլայե Շտեֆանուտայի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ ԱԺ-ի եւ Եվրոպական խորհրդարանի համագործակցությանը, Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին, Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահի ուշադրությունն է հրավիրել Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Armenian Parliament Speaker meets with Vice-President of European Parliament
Armenian Parliament Speaker Alen Simonyan, being on a working visit to Istanbul to participate in the 152nd Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU), had a meeting with the Vice-President of the European Parliament Nicolae Ștefănuță, the Parliament's press service said in a readout.
The interlocutors discussed the cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the European Parliament, the Armenia-EU relations and issues regarding the ongoing democratic reforms in Armenia.
Reference was also made to the regional developments.
Simonyan drew the attention of the Vice President of the European Parliament to the problem of the captives being Azerbaijan, illegally held and considered missing persons.