Թուրքիայում զինված տղամարդը հարձակվել է դպրոցի վրա, ապա ինքնասպան եղել
Թուրքիայի արևելքում գտնվող Սիվերեք քաղաքի (Շանլըուրֆա նահանգ) դպրոցի վրա զինված հարձակում է տեղի ունեցել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները:
Տեղեկության համաձայն՝ հարձակվողը վիրավորել և պատանդ է վերցրել մի քանի աշակերտների։
Ըստ Haberturk լրատվականի` զինված հարձակումը իրականացրել է մի երիտասարդ։ Հարձակման թիրախը Հասան Չելեբի թաղամասում գտնվող Ահմեթ Քոյունջուի ավագ դպրոցն է եղել։
Լրատվամիջոցը հաղորդում է, որ դպրոցի ներսում կրակ է բացվել։
«Միլլիյեթ»-ի հաղորդմամբ՝ աշակերտների մեծ մասը տարհանվել է։ Վիրավորներից մի քանիսը պատուհաններից դուրս են ցատկել՝ փորձելով փախչել։
Տարածք են ուղարկվել բժշկական, ոստիկանական և այլ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ:
Անվտանգության ուժերը փորձել են համոզել հարձակվողին հանձնվել, բայց նա հրաժարվել է: Կրակողը փախել է դպրոցի շենք, որը շրջափակված է եղել հատուկ ուժերով:
Ականատեսը NTV-ին պատմել է, որ հարձակվողը 17-18 տարեկան դեռահաս է եղել և ավագ դպրոցի տարածք է մտել զինված։
«Նա սկզբում պատահական կրակ է բացել բակում, ապա սկսել է կրակել ուղիղ դպրոցի ներսում», - հայտնել է աղբյուրը։

Gunman opens fire at high school in Türkiye, wounding at least 16 before killing himself
A former student opened fire at a high school in southeast Türkiye on Tuesday, wounding at least 16 people before killing himself, the Associated Press reported citing an official.
The 18-year-old attacker, armed with a shotgun, fired randomly at a vocational high school in Siverek, Sanliurfa province, before hiding inside the building. He later killed himself with the same shotgun, Gov. Hasan Sildak said, according to AP.
The attack left 10 students, four teachers, a canteen employee and a police officer wounded, Sildak said. While most of them were being treated in Siverek, five of the wounded teachers and students were transferred to a hospital in the provincial capital because their conditions were more serious, the governor said.
The motive for the attack remains unclear.
Earlier, media reports said all students were evacuated and police special operations units were deployed after the assailant refused to surrender.
Video footage showed dozens of students running out of the school toward the gate and onto the street.