Հնդկաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել
Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչիի հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա գրառում է կատարել X-ի իր էջում։
«Ստացա հեռախոսազանգ Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչիից։ Քննարկեցինք ներկայիս իրադրությունը»,- ասվում է գրառման մեջ՝ առանց որևէ այլ մանրամասներ հաղորդելու։
Հեռախոսազրույցի վերաբերյալ գրառում է կատարել նաև Հնդկաստանում Իրանի դեսպանությունը՝ նշելով, որ քննարկվել են ինչպես երկկողմ հարաբերությունները, այնպես էլ տարածաշրջանային ու միջազգային զարգացումները։

Министры иностранных дел Индии и Ирана провели телефонный разговор
Министр иностранных дел Индии Субраманьям Джайшанкар провел телефонный разговор с министром иностранных дел Ирана Аббасом Арагчи. Как сообщает Арменпресс, он написал об этом на своей странице в X.
«Мне позвонил министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи. Мы обсудили текущую ситуацию», — говорится в сообщении без представления каких-либо других подробностей.
Посольство Ирана в Индии также написало о телефонном разговоре, отметив, что обсуждались как двусторонние отношения, так и региональные и международные развития.