ՀՀ ՏԿԵ նախարարն ընդունել է Շվեյցարիայի դեսպանության առաքելության ղեկավարի տեղակալին և GIZ-ի հայաստանյան թիմին
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը ընդունել է ՀՀ-ում Շվեյցարիայի դեսպանության առաքելության ղեկավարի տեղակալ, Հարավային Կովկասում Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակի փոխտնօրեն Ուրսուլա Լոյբլին և GIZ-ի հայաստանյան թիմին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԿԵ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղական ինքնակառավարման ոլորտում իրականացվող ծրագրերի շրջանակում արձանագրված արդյունքները, ներառյալ համայնքային կառավարման թվայնացումը, քաղաքացիների սպասարկման գրասենյակների հիմնումը, մասնակցային և ծրագրային բյուջետավորման զարգացումը, ինչպես նաև համայնքների սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված դրամաշնորհային նախաձեռնությունները։
Անդրադարձ է կատարվել վարչատարածքային բարեփոխումներին։
Դավիթ Խուդաթյանը բարձր է գնահատել Գերմանիայի և Շվեյցարիայի կառավարությունների աջակցությունը՝ ընդգծելով, որ համագործակցությունը կարևոր դեր ունի համայնքների կարողությունների զարգացման և ծառայությունների որակի բարելավման գործում։
Կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը շարունակելու արդյունավետ համագործակցությունը տեղական զարգացման և ապակենտրոնացման բարեփոխումների ուղղությամբ։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении принял замглавы миссии посольства Швейцарии и армянскую делегацию GIZ
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял заместителя главы миссии посольства Швейцарии в Армении, заместителя директора Швейцарского офиса сотрудничества на Южном Кавказе Урсулу Лёбл и армянскую делегацию GIZ.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, были обсуждены результаты, достигнутые в рамках реализуемых в сфере местного самоуправления программ, включая цифровизацию управления общинами, создание офисов обслуживания граждан, развитие партисипативного и программного бюджетирования, а также грантовые инициативы, направленные на социально-экономическое развитие общин.
Была затронута тема административно-территориальных реформ.
Давид Худатян высоко оценил поддержку правительств Германии и Швейцарии, подчеркнув, что сотрудничество играет важную роль в развитии потенциала общин и повышении качества услуг.
Стороны подтвердили готовность к продолжению эффективного сотрудничества в направлении местного развития и реформ децентрализации.