Միրզոյանը և Բարոն հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձել են Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՀՀ ԱԳՆ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում զետեղված գրառումը։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին: Մտքեր են փոխանակվել համապատասխան գոտիներում գտնվող քաղաքացիներին աջակցության ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շուրջ:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է խաղաղ լուծման հասնելու կարևորությունը:
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն ընդգծել են մայիսին Երևանում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթաժողովի՝ բարձր մակարդակով անցկացման նպատակով ցուցաբերվող ակտիվ ներգրավածությունը:

Главы МИД Армении и Франции обсудили ситуацию на Ближнем Востоке
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром Европы и иностранных дел Французской Республики Жан-Ноэлем Барро.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, была обсуждена ситуация на Ближнем Востоке. Состоялся обмен мнениями о работе по поддержке граждан в соответствующих зонах.
Министр Мирзоян подчеркнул важность достижения мирного решения.
Арарат Мирзоян и Жан-Ноэль Барро подчеркнули активную подготовку к саммиту Европейского политического сообщества, который состоится в Ереване в мае.