Միրզոյանը և Բարոն հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձել են Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՀՀ ԱԳՆ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում զետեղված գրառումը։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին: Մտքեր են փոխանակվել համապատասխան գոտիներում գտնվող քաղաքացիներին աջակցության ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շուրջ:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է խաղաղ լուծման հասնելու կարևորությունը:
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն ընդգծել են մայիսին Երևանում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթաժողովի՝ բարձր մակարդակով անցկացման նպատակով ցուցաբերվող ակտիվ ներգրավածությունը:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a telephone conversation with French Minister for Europe and Foreign Affairs Jean-Noël Barrot, the Armenian Foreign Ministry said in a readout.
The sides discussed the situation in the Middle East and exchanged views on efforts to support citizens in the relevant zones.
Mirzoyan stressed the importance of achieving a peaceful solution. The ministers also emphasized active engagement in the context of the upcoming high-level summit of the European Political Community to be held in Yerevan in May.