Երևանի կենտրոնում քաղաքացիների շարժը կսահմանափակվի՝ պայմանավորված ԱՄՆ փոխնախագահի այցով
Երևանում կայանալիք պետական արարողակարգային միջոցառումների մասնակիցների անվտանգութունն ապահովելու նպատակով՝ փետրվարի 9-ին ժամը 17:00-21:00-ն կսահմանափակվի երթևեկությունն ու քաղաքացիների շարժը Բաղրամյան պողոտայում՝ Բաղրամյան պողոտա-Պռոշյան փողոց խաչմերուկից մինչև Բաղրամյան պողոտա-Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ:
«Նույն ժամերին կսահմանափակվի երթևեկությունն ու քաղաքացիների շարժը Դեմիրճյան փողոցում՝ Բաղրամյան պողոտա-Դեմիրճյան փողոց խաչմերուկից մինչև Դեմիրճյան-Պռոշյան փողոցների խաչմերուկ:
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ նույն ժամերին չի գործի նաև Երևանի Մետրոպոլիտենի Մարշալ Բաղրամյան կայարանը»,– «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում են Ոստիկանությունից։

В связи с визитом вице-президента США в центре Еревана будет ограничено передвижение граждан
В целях обеспечения безопасности участников государственных торжественных мероприятий, которые пройдут в Ереване 9 февраля с 17:00 до 21:00, движение транспорта и граждан будет ограничено на проспекте Баграмяна от пересечения проспекта Баграмяна и улицы Прошян до пересечения проспекта Баграмяна и улицы Московян.
“В те же часы будет ограничено движение транспорта и граждан на улице Демирчян от пересечения проспекта Баграмяна и улицы Демирчян до пересечения улиц Демирчян и Прошян.
Из соображений безопасности станция “Маршал Баграмян” Ереванского метрополитена также не будет работать в эти часы”, — как передает “Арменпресс”, сообщает Полиция МВД РА.