Իսրայելական հարվածից Լիբանանում զոհեր են գրանցվել
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի անօդաչու թռչող սարքը հարվածել է հարավային Լիբանանի Յանուհ բնակավայրում գտնվող մի մեքենայի, ինչի հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լիբանանի ազգային լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով Առողջապահության նախարարությանը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) հայտարարել է, որ ի պատասխան «Հեզբոլլահի» կողմից հրադադարի պայմանավորվածությունների խախտումների՝ Իսրայելի պաշտպանության բանակը Յանուհում թիրախավորել է «Հեզբոլլահի» ահաբեկչի:
Լիբանանի Ներքին գործերի նախարարության տվյալներով՝ հունվարի սկզբից ի վեր Լիբանանի տարածքում Իսրայելի հարձակումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 29-ի։

Удары Израиля по Ливану унесли жизни десятков людей
В южноливанском населенном пункте Янух израильский беспилотник врезался в автомобиль, в результате чего погибли три человека, включая ребенка. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Национальное информационное агентство Ливана со ссылкой на Министерство здравоохранения.
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) заявила, что в ответ на нарушения “Хезболлой” соглашений о прекращении огня, ЦАХАЛ нанес удар по террористу “Хезболлы” в Янухе.
По данным Министерства внутренних дел Ливана, число погибших в результате израильских атак в Ливане с начала января достигло 29 человек.