ԱՄՆ-ն հայտարարել է Խաղաղ օվկիանոսում թմրավաճառների նավին հարված հասցնելու մասին. կա 2 զոհ
ԱՄՆ-ն փետրվարի 5-ին Խաղաղ օվկիանոսի արևելյան մասում հարված է հասցրել ենթադրաբար թմրավաճառների պատկանող նավի։ 2 մարդ զոհվել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է ԱՄՆ զինված ուժերի Հարավային հրամանատարությունը։
«Հետախուզությունը հաստատել է, որ նավն ընթացել է Խաղաղ օվկիանոսի արևելյան մասի թմրանյութերի մաքսանենգության հայտնի երթուղիներով և օգտագործվել է թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար։ Գործողության ընթացքում սպանվել է երկու թմրաահաբեկիչ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել է X-ում:
Կարիբյան ծովում և Խաղաղ օվկիանոսի արևելքում ԱՄՆ զինված ուժերը վերջին ամիսներին հարվածներ են հասցրել տասնյակ նավերի՝ պնդելով, որ դրանք թմրանյութեր են տեղափոխում ԱՄՆ։ Այդ հարվածների հետևանքով, ըստ տարբեր ԶԼՄ-ների, զոհվել է գրեթե 120 մարդ։

США объявили об ударе по судну наркоторговцев в Тихом океане: погибли 2 человека
США 5 февраля в восточной части Тихого океана нанесли удар по судну, предположительно принадлежащему наркоторговцам. В результате погибли 2 человека. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Южное командование Вооруженных сил США.
“Разведка подтвердила, что судно шло вдоль известных маршрутов контрабанды наркотиков в восточной части Тихого океана и использовалось для наркотрафика. В ходе операции были убиты два наркотеррориста”, — говорится в заявлении, опубликованном в X.
В последние месяцы американские военные нанесли удары по десяткам судов в Карибском море и восточной части Тихого океана, утверждая, что они перевозили наркотики в США. По данным различных СМИ, в результате этих ударов погибло около 120 человек.