ՀՀ ԱԳ նախարարը հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախորդ նախագահի հետ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Ստրասբուրգ այցի շրջանակներում քաղաքավարական հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախորդ նախագահ Թեոդորոս Ռուսոպուլոսի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Եվրոպայի խորհրդի շրջանակներում տարբեր մակարդակներում ձևավորված դինամիկ փոխգործակցությանն ու առաջնահերթություններին։
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Թեոդորոս Ռուսոպուլոսին արդյունավետ համագործակցության համար և հաջողություն մաղթել իր հետագա գործունեության մեջ:

During his visit to Strasbourg, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan had a courtesy meeting with the former President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, Theodoros Rousopoulos.
The dynamic cooperation and priorities developed at various levels on the margins of the Council of Europe were touched upon, the foreign ministry said in a press release.
Minister Mirzoyan expressed gratitude to Theodoros Rousopoulos for the effective cooperation and wished him success in his future activities.