Իսրայելը լայնածավալ հակաահաբեկչական գործողություն է սկսել Արևմտյան ափի Հեբրոն շրջանում
Իսրայելական ուժերը հունվարի 19-ի գիշերը Արևմտյան ափի Հեբրոն քաղաքում լայնածավալ հակաահաբեկչական գործողություն են մեկնարկել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշվում է Իսրայելի պաշտպանության բանակի (ԻՊԲ) և Իսրայելի անվտանգության ծառայության (Շին Բեթ) համատեղ հայտարարության մեջ։
«Հեբրոնի Ջաբալ Ջոհար թաղամասում իրականացվող գործողությունը նպատակ ունի խափանել ահաբեկչական ենթակառուցվածքները, վերացնել անօրինական զենքի տիրապետումը և ամրապնդել տարածքում անվտանգությունը», - նշվել է հայտարարության մեջ։
Գործողությունը կշարունակվի մի քանի օր։
Ընդգծվել է նաև, որ Իսրայելի անվտանգության ուժերը «կշարունակեն աշխատել Արևմտյան ափին ահաբեկչությունը ճնշելու համար»:

Израиль начал масштабную контртеррористическую операцию в Хевроне на Западном берегу
В ночь на 19 января израильские силы начали масштабную контртеррористическую операцию в городе Хеврон на Западном берегу.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в совместном заявлении Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) и Службы безопасности Израиля (Шин Бет).
«Операция в районе Джабаль-Джохар в Хевроне направлена ​​на разрушение террористической инфраструктуры, ликвидацию незаконного хранения оружия и укрепление безопасности в этом районе», — говорится в заявлении.
Операция продлится несколько дней.
Также было подчеркнуто, что израильские силы безопасности «продолжат работу по подавлению терроризма на Западном берегу».