Սիրիայի անվտանգության ուժերը ստորաբաժանումներ են տեղակայել Հալեպի թաղամասերից մեկում
Սիրիայի անցումային կառավարության անվտանգության ուժերն ավարտել են իրենց ստորաբաժանումների տեղակայումը Հալեպի Շեյխ Մահսուդ թաղամասում՝ քրդական կոալիցիայի կողմից ղեկավարվող մարտիկների դեմ գործողություններից հետո։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնում է «Al-Ikhbariya» հեռուստաալիքը։
Ավելի վաղ՝ սիրիական բանակը հայտարարել է Հալեպի Շեյխ Մահսուդ թաղամասը քրդերի գլխավորած կոալիցիայի՝ «Սիրիայի դեմոկրատական ուժեր» կազմակերպության մարտիկներից ազատելու գործողության մեկնարկի մասին, քանի որ նրանք հրաժարվել էին կամավոր լքել տարածքը։
Հալեպում իրավիճակը սրվել էր հունվարի 6-ին, երբ «Սիրիայի դեմոկրատական ուժեր» զինված խմբավորումը անօդաչու թռչող սարքեր օգտագործեց կառավարական դիրքերի վրա հարձակվելու համար:
Հրադադարի խախտմանն ի պատասխան՝ սիրիական բանակը ոչնչացրել է Շեյխ Մահսուդ թաղամասում գտնվող քրդերի կողմից ղեկավարվող զինամթերքի պահեստը, որից հետո Հալեպի մի քանի թաղամասերում սկսվել է ինտենսիվ փոխհրաձգություն:

Сирийские силы безопасности разместили подразделения в одном из районов Алеппо
Силы безопасности переходного правительства Сирии завершили развертывание своих подразделения в курдском квартале Шейх-Максуд по завершении операции армии против бойцов курдской коалиции.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил телеканал Al-Ikhbariya.
Ранее сирийская армия объявила о начале операции по зачистке квартала Шейх-Максуд в городе Алеппо от бойцов формирований курдской коалиции "Силы демократической Сирии", отказавшихся покинуть район добровольно.
Ситуация в Алеппо обострилась 6 января, когда вооруженная группировка Сирийские демократические силы (СДФ) использовала беспилотники для атаки позиций правительственных войск.
В ответ на нарушение режима прекращения огня сирийская армия уничтожила курдский склад боеприпасов в районе Шейх Махсуд, после чего в нескольких районах Алеппо вспыхнули ожесточенные перестрелки.