Հայաստանում հունվարի 9-ին և 10-ին սպասվում է ձյուն
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հունվարի 6-ի ցերեկը, 7-8-ին, 9-ի գիշերը, 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ից, մանրամասնելով, որ հունվարի 9-ի ուշ երեկոյան, 10-ին առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն։
Քամին հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ։
Երևանում հունվարի 6-ի ցերեկը, hունվարի 7-9-ին, 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ի ուշ երեկոյան, 10-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն:
Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը հունվարի 6-9-ի ցերեկը կբարձրանա 3-5 աստիճանով, հունվարի 7-10-ի գիշերը՝ 16-20 աստիճանով։

В Армении 9 и 10 января ожидается снег
На территории Республики Армения осадков не ожидается 6 января днем, 7-8 января, ночью 9 января и 11 января.
Как передает  Арменпресс со ссылкой на Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, в некоторых районах поздним вечером 9 и 10 января ожидается снегопад.
Ветер северо-западный - 2-5 м/с.
В Ереване 6 января, 7-9 января и 11 января ожидается погода без осадков. Снег ожидается 9 января поздно вечером, ночью и утром 10 января.
Температура воздуха в республике повысится на 3-5 градусов днем ​​6-9 января и на 16-20 градусов ночью 7-10 января.