Իսրայելը վերսկսել է հարվածները Լիբանանի հարավում գտնվող թիրախների ուղղությամբ
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ են հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող մի քանի շրջանների, այդ թվում՝ երկրի՝ մեծությամբ երրորդ քաղաքում՝ Սիդոնում գտնվող թիրախներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Euronews-ը։
Տեղի ունեցած հարվածներից մեկը հողին է հավասարեցրել Սիդոն ափամերձ քաղաքում գտնվող եռահարկ շենքը։ Հարվածը հասցվել է Լիբանանի բանակի հրամանատարի՝ Կառավարությանը «Հեզբոլլահ» շարժման զինաթափման մասին զեկույցից ընդամենը մի քանի օր առաջ։
«Շենքը գտնվում էր աշխույժ առևտրային թաղամասում, ներսում տեղակայված էին նաև մեքենաշինական արհեստանոցներ: Տեղի բնակիչների խոսքով՝ այն անմարդաբնակ էր: Զոհերի մասին տեղեկություններ չեն ստացվել, սակայն առնվազն մեկ մարդ վնասվածքներով հոսպիտալացվել է»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Փրկարարները հայտնում են, որ իրենց ստորաբաժանումները շարունակում են որոնողական աշխատանքները փլուզված շենքի տեղում և այլ տուժած տարածքներում: Իսրայելի պաշտպանության բանակն իր հերթին հայտարարել է, որ հարվածներ են հասցվել ինչպես վերգետնյա, այնպես էլ ստորգետնյա մի քանի զենքի պահեստների և ռազմական օբյեկտների, ինչպես նաև ՀԱՄԱՍ-ի զենքի արտադրության օբյեկտներին՝ Լիբանանի հարավում։

Израиль возобновил удары по целям на юге Ливана
ВВС Израиля нанесли удары по целям в нескольких районах на юге Ливана, в том числе в третьем по величине городе страны, Сидоне.
Об этом передает Арменпресс со ссылкой на Euronews.
В результате одного из ударов было разрушено трехэтажное здание в прибрежном городе Сидон. Удар произошел всего за несколько дней до того, как командующий ливанской армией должен был представить правительству доклад о разоружении «Хезболлы».
«Здание находилось в оживленном торговом районе, в нем располагались мастерские и механические цеха. По словам местных жителей, оно было нежилым. Сообщений о погибших не поступало, но по крайней мере один человек был доставлен в больницу, получив травмы», - говорится в сообщении.
Спасатели сообщают, что их подразделения продолжают поиски на месте разрушенного здания и в других пострадавших районах В свою очередь, Армия обороны Израиля объявила о нанесении ударов по нескольким складам оружия и военным объектам, как наземным, так и подземным, а также по объектам по производству оружия ХАМАС на юге Ливана.