Թրամփի հաջորդ հանդիպումն ուկրաինական պատվիրակության հետ կկայանա հունվարին. Զելենսկի
Նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումն ուկրաինական պատվիրակության և եվրոպացի ղեկավարների հետ պլանավորված է հունվարին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարել է Վոլոդիմիր Զելենսկին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ բանակցությունների արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում:
«Մենք համաձայնվեցինք, որ մեր խմբերը կհանդիպեն առաջիկա շաբաթներին՝ քննարկված բոլոր հարցերն ավարտին հասցնելու համար: Մենք նախագահ Թրամփի հետ պայմանավորվեցինք, որ նա, հնարավոր է, Վաշինգտոնում  կընդունի եվրոպացի ղեկավարներին և ուկրաինական պատվիրակությանը հունվարին», - ասել է Զելենսկին:
ԱՄՆ և Ուկրաինայի նախագահները նաև հեռախոսազրույց են ունեցել եվրոպական առաջնորդների հետ, ինչից հետո Թրամփը հայտնել է, որ բանակցությունները շարունակելու նպատակով առաջիկա շաբաթների ընթացքում կհանդիպեն ամերիկյան, ուկրաինական և եվրոպական պատվիրակությունները։ Թրամփի խոսքով՝ հանդիպումն ամենայն հավանականությամբ տեղի կունենա Վաշինգտոնում։

Следующая встреча Трампа с украинской делегацией состоится в январе - Зеленский
Встреча президента Дональда Трампа с украинской делегацией и европейскими лидерами запланирована на январь. Как сообщает Арменпресс, об этом Владимир Зеленский заявил на пресс-конференции, посвященной итогам переговоров с президентом США Дональдом Трампом.
«Мы договорились, что наши группы встретятся в ближайшие недели, чтобы окончательно согласовать все обсуждавшиеся вопросы. Мы договорились с президентом Трампом, что он, возможно, примет европейских лидеров и украинскую делегацию в Вашингтоне в январе», — сказал Зеленский.
28 декабря президент США Дональд Трамп принял президента Украины Владимира Зеленского на своей резиденции Мар-а-Лаго в Палм-Бич, штат Флорида. После более чем трех часов переговоров стороны заявили, что процесс прекращения войны на Украине сложен и в ближайшем будущем необходимо будет провести новую встречу. Однако Трамп отметил, что они как никогда близки к миру.
Президенты США и Украины также провели телефонный разговор с европейскими лидерами, после чего Трамп объявил, что американская, украинская и европейская делегации встретятся в ближайшие недели для продолжения переговоров. По словам Трампа, встреча, скорее всего, состоится в Вашингтоне.