ՊՆ-ն հերքում է Մեղրիի զորամասի ուղղությամբ ներթափանցման փորձի մասին լուրը
Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հերքել է ԶՈՒ պահեստազորի փոխգնդապետ Նաիրա Գևորգյանի հայտարարությունը, թե իբր դեկտեմբերի 7-8-ը Մեղրիի զորամասի ուղղությամբ արձանագրվել է ներթափանցման փորձ, որը հետ է մղվել ՀՀ ԶՈՒ կողմից։ Նաիրա Գևորգյանը նաև ասել է, թե իբր վերադասի կողմից տրվել է «չկրակել» հրաման։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարի հերքման տեքստում, մասնավորապես, ասված է.
«Զինված ուժերում, մեղմ ասած, անփառունակ ծառայությամբ «աչքի ընկած» անձի հայտարարությունը ոչ միայն ապատեղեկատվություն է, այլև Հայաստանի Հանրապետության, նրա պետական ինստիտուտների ու բանակի դեմ ուղղված տեղեկատվական գրոհի հերթական անհաջող ու ձախողված փորձ:
ԶԼՄ գործընկերներին կոչ ենք անում ձեռնպահ մնալ նմանօրինակ հերյուրանքների արտատպումից և չներքաշվել ՀՀ շուրջ հիբրիդային սպառնալիքներ ստեղծելու դատապարտելի գործընթացի մեջ:
Միաժամանակ կարծում ենք, որ պատկան մարմինները ևս կուսումնասիրեն տվյալ հայտարարությունը և կդիտարկեն դրան իրավական գնահատական տալու հնարավորության հարցը»:

Министерство обороны Армении опровергло информацию о попытке проникновения в воинскую часть Мегри
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян опроверг заявление подполковника запаса Вооруженных сил Наиры Геворгян о том, что 7-8 декабря была зафиксирована попытка проникновения в направлении воинской части “Мегри”, которая была отбита Вооруженными силами Республики Армения. Наира Геворгян также заявила, что вышестоящий командир якобы дал приказ “не стрелять”.
Как сообщает “Арменпресс”, в тексте опровержения пресс-секретаря Министерства обороны, в частности, говорится:
“Заявление человека, который, мягко говоря, отличился своей бесславной службой в Вооруженных силах, является не только дезинформацией, но и очередной неудачной и провальной попыткой информационной атаки против Республики Армения, ее государственных институтов и армии.
Мы призываем наших коллег в СМИ воздерживаться от переопубликаций подобных вымыслов и не вовлекаться в предосудительный процесс создания гибридных угроз вокруг Республики Армения.
В то же время мы верим, что соответствующие органы также изучат это заявление и рассмотрят возможность его правовой оценки”.