Թրամփը հայտարարել է, որ եվրոպացի առաջնորդները չեն նպաստում ուկրաինական հակամարտության ավարտվելուն
Եվրոպացի առաջնորդների կողմից ուկրաինական հակամարտությանը վերջ դնելու ուղիների շուրջ քննարկումներն անարդյունավետ են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Politico թերթին  տված հարցազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Դրանք արդյունքներ չեն տալիս։ Մենք խոսում ենք Ուկրաինայի մասին։ Նրանք շատ են դատողություններ անում, բայց կոնկրետ արդյունքներ չեն տալիս։ Իսկ պատերազմը պարզապես շարունակվում է», - ասել է նա՝ խոսելով եվրոպացի առաջնորդների մասին։
Թրամփն ընդգծել է, որ ինքը հավանում է նրանց, և ինքը թշնամիներ չունի Եվրոպայում, բայց շատ առումներով նրանք «գլուխ չեն հանում իրենց աշխատանքից»։
ԱՄՆ-ի նախագահն իր եվրոպացի գործընկերներին որակել է «թույլ» և նշել, որ, ինչպես իրեն թվում է, նրանք չգիտեն, թե ինչ են անում։

Трамп заявил, что европейские лидеры не способствуют прекращению конфликта между Россией и Украиной
Обсуждения европейских лидеров путей урегулирования российско-украинского конфликта неэффективны. Как сообщает Арменпресс, об этом в интервью газете Politico заявил президент США Дональд Трамп.
«Но они не добиваются результатов. Мы говорим об Украине. Они говорят, но не добиваются результатов. А война продолжается и продолжается», — сказал он, говоря о европейских лидерах.
Трамп подчеркнул, что они ему нравятся и что у него нет врагов в Европе, но во многом они не разбираются в деле.
Президент США назвал своих европейских коллег «слабыми» и отметил, что, по его мнению, они не знают, что делают.