Զելենսկին հայտնել է առաջիկայում ամերիկյան կողմի հետ բանակցությունների մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ շաբաթվա վերջին ուկրաինական և ամերիկյան պատվիրակությունները կշարունակեն աշխատանքները խաղաղության ծրագրի դրույթների վրա։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Զելենսկին նշել է X-ում գրառման մեջ։
«Շաբաթվա վերջում մեր թիմն ԱՄՆ ներկայացուցիչների հետ միասին կշարունակի Ժնևում ձեռք բերված կետերը վերածել այնպիսի ձևի, որը մեզ կդնի խաղաղության և անվտանգության երաշխիքների ճանապարհին։ Կկայանա պատվիրակությունների հանդիպում, և ուկրաինական պատվիրակությունը լավ պատրաստված կլինի ու կկենտրոնանա էական աշխատանքի վրա», - նշել է Զելենսկին։
Նրա խոսքով՝ ուկրաինական կողմը սերտ կապի մեջ է ամերիկյան կողմի և եվրոպացի բարեկամների հետ։ Զելենսկին երախտագիտություն է հայտնել նաև աշխարհի այլ մասերում գտնվող իր գործընկերներին Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն աջակցելու համար։
«Մենք անում ենք հնարավոր ամեն ինչ՝ ապահովելու, որ Ուկրաինան ունենա բավարար պաշտպանական աջակցություն», - նշել է նա։

Зеленский анонсировал предстоящие переговоры с американской стороной
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что в конце недели украинская и американская делегации продолжат работу над положениями мирного плана.
Как сообщает Арменпресс, Зеленский отметил это в публикации в X.
«В конце недели наша команда совместно с представителями США продолжит переводить достигнутые в Женеве пункты в форму, которая выведет нас на путь гарантий мира и безопасности. Состоится встреча делегаций, и украинская делегация будет хорошо подготовлена ​​и сосредоточится на важной работе», — отметил Зеленский.
По его словам, украинская сторона находится в тесном контакте с американской стороной и европейскими друзьями. Зеленский также выразил благодарность своим коллегам в других частях мира за поддержку суверенитета Украины.