Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահի հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 24-ին ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել Հայաստան-Ռումինիա միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը, ինչպես նաեւ ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին վերաբերող հարցերը:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային զարգացումներին եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին:
Ալեն Սիմոնյանը ռումինացի պաշտոնյայի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Armenian Speaker of Parliament Alen Simonyan met with a visiting delegation led by Titus Corlățean, the Chairperson of the Foreign Affairs Committee of the Romanian Senate.
The discussion focused on the development of Armenia–Romania interparliamentary relations, as well as issues related to Armenia–EU relations, the parliament’s press service said in a statement.
Attention was also paid to regional developments and the peace process established between Armenia and Azerbaijan.
Speaker Alen Simonyan also drew the Romanian senator's attention to the issue of Armenian prisoners, unlawfully detained, and missing persons in Azerbaijan.