Սեուլը ողջունել է ԱՄՆ-ում միջուկային սուզանավի կառուցումը թույլատրելու՝ Թրամփի որոշումը
Հարավային Կորեայի կառավարությունը ողջունում է ԱՄՆ-ում միջուկային սուզանավի կառուցման թույլտվություն տալու՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որոշումը, հայտարարել է Կորեայի Հանրապետության նախագահի գրասենյակի խոսնակը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Yonhap գործակալությունը:
«Այս որոշումը կմեծացնի երկրի պաշտպանական կարողությունները և մեծապես կընդլայնի մեր զինվորականների դերակատարումը Կորեայի Հանրապետությունը պաշտպանելու գործում», - նշված է հայտարարության մեջ:
Հարավային Կորեայի նախագահական գրասենյակից հայտնել են, որ այս գործընթացում Սեուլը սերտորեն կհամագործակցի Վաշինգտոնի հետ:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ Հարավային Կորեայի համար Ֆիլադելֆիայի նահանգի նավաշինարանում ատոմային սուզանավ կկառուցվի։

Сеул приветствует решение Трампа разрешить строительство атомной подводной лодки в США
Правительство Южной Кореи приветствует решение президента США Дональда Трампа разрешить строительство атомной подводной лодки в США, заявил представитель администрации президента Республики Корея. Как передает Арменпресс, об этом сообщило информационное агентство Yonhap.
«Это решение повысит обороноспособность страны и значительно расширит роль наших вооружённых сил в защите Республики Корея», — говорится в заявлении.
В администрации президента Южной Кореи заявили, что Сеул будет тесно сотрудничать с Вашингтоном в этом процессе.
Ранее президент США заявил, что Южная Корея построит атомную подводную лодку на верфи в Филадельфии.