ՄՄԿ-ն շարունակում է մնալ ՀՀ-ի գործընկերը միգրացիայի կառավարման և ռազմավարության զարգացման հարցում. Արթուր Էրկեն
Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Արթուր Էրկենը բարձր է գնահատել հանդիպումը Հայաստանի ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանի և Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Էրկենն այդ մասին գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Լավ հանդիպում ունեցավ Հայաստանի ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանի և Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության ղեկավար Նելլի Դավթյանի հետ։ Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը շարունակում է մնալ Հայաստանի կառավարության կարևոր գործընկերը՝ աջակցելով միգրացիայի կառավարմանը և ռազմավարության զարգացմանը»,- գրել է նա։

Международная организация по миграции продолжает оставаться важным партнером правительства Армении: региональный директор МОМ
Региональный директор по Европе и Центральной Азии Международной организации по миграции (МОМ) Артур Эркен высоко оценил встречу с заместителем министра внутренних дел Армении Арменом Казаряном и начальником Службы миграции и гражданства МВД Нелли Давтян.
Как сообщает Арменпресс, Эркен написал об этом в социальной сети X.
«Провел плодотворную встречу с заместителем министра внутренних дел Армении Арменом Казаряном и начальником Службы миграции и гражданства Нелли Давтян. Международная организация по миграции продолжает оставаться важным партнером правительства Армении, содействуя управлению миграцией и разработке стратегии», — написал он.